Search

EBA Uzaktan Eğitim Ders Programı Nedir ?

EBA uzaktan eğitim ders programı nasıl öğrenilir? Uzaktan eğitim ders programı nerede yazmaktadır? EBA ders programına nasıl ulaşılır?

Ülkemizde uzaktan eğitim bütün hızıyla devam etmekte. Pandemi süreciyle birlikte okulların tatil edilmesiyle başlanan uzaktan eğitim durumu, bütün canlılığını koruyarak hâlâ sürdürülüyor. Gerek milli eğitim bakanlığı, gerek öğretmenler ve gerekse öğrenciler bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetebilmek adına ciddi bir çaba sarf etmekteler. Görünüşe göreyse bu durumun iyi bir şekilde sürdürülmesi söz konusu. Uzaktan eğitim sistemi olan EBA, günlük bir ders programı yayınlayarak öğrencilere ders vermeye devam ediyor. Bu ders programına ulaşmanın ise birçok yolu mevcut. İnternete bağlı herhangi bir cihaz aracılığıyla ders programını görmeniz mümkün. Böylece siz de ders programını takip ederek öğrencilerin dersleri kaçırmadığından emin olabilirsiniz.

EBA Uzaktan Eğitim Ders Programı

Uzaktan eğitim sürecinde üç adet program mevcut. Bunlar öğretmenlerin programları, EBA’nın programı ve TRT’nin programı olarak ayrılmakta. TRT’nin programını takip ederek dersleri televizyondan izlemeniz mümkün. Aynı şekilde EBA’nın programını takip ederek de derslere internetten göz atabilirsiniz. Okul öğretmenleriyse genellikle mesajlaşma araçlarıyla derslerini duyurmaktalar. Öğretmenlerinizin ders programlarını müdürler ya da sınıf öğretmenleri aracılığıyla edinebilirsiniz.

EBA’nın programına göz atmak için eba.gov.tr adresine gidin. Bu adrese herhangi bir cihazdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ek olarak Android ya da iOS sistemli bir telefon veya tablet kullanıyorsanız EBA uygulamasını yüklemenizi öneriyoruz. Böylece bu işlemi çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsinz. Gerek eba.gov.tr adresinde ve gerekse EBA uygulamasında uzaktan eğitim ders programı bulunmaktadır. Bu programa uyarak derslere katılmanız mümkün.

Aynı şekilde TRT’nin yayın akışını da muhakkak değerlendirmenizi önermekteyiz. trtizle.com adresine giderek yayın akışına göz atabilirsiniz. Bu akışta hangi saatte hangi dersin yayınlanacağı hakkında bir program mevcut. Bu programa uyarak televizyondan EBA uzaktan eğitim ders programı takibi gerçekleştirmeniz mümkün.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*