Search

Ücretsiz Uzaktan Eğitim Programları Nelerdir ?

Uzaktan eğitim programları, son dönemlerde pandemiyle birlikte hayatımızda önemli bir yer edinmiştir. Uzaktan eğitim almak isteyenlerin önündeki birçok seçenek arasında kalması da doğal bir sorundur.

Udemy:

Udemy, bir Türk girişimcinin hazırlamış olduğu uzaktan eğitim platformudur. Hemen hemen her konuda yüzlerce eğitimi oldukça düşük ücret karşılığında alabilmenin yanında, sürekli güncel ve faydalı kampanyalar Udemy’i güzel bir alternatif haline getiriyor.

Ayrıca Udemy‘de kendi kursunuzu oluşturma imkanınız da mevcut. Eğer uzman olduğunuz bir konu varsa, bu web sitesine kendi videolarınızı ekleyip para kazanabilirsiniz.

Youtube:

Zaten hemen herkesin bildiği YouTube, aklınıza gelebilecek her türlü konunun eğitim videolarını içerisinde bulunduruyor. Udemy’nin aksine YouTube’da reklamlar karşınıza çıkabiliyor. Bu durumda düşük bir ücret karşılığında premium üyelik alıp reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Youtube, tıpkı Udemy gibi kullanıcıların video yüklemesine ve reklamlardan para kazanmasına izin veriyor. Yani bir konuda iyiyseniz, o konuda eğitim kanalı açabilirsiniz.

edX:

Diğer eğitim araçlarının aksine edX, bünyesinde daha çok teknik konular barındırıyor. Üye olduğunuz takdirde 700 üzerinde kursa erişme imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca edX’in en iyi yanı tamamladığınız kurslardan sertifika almanız. Üstelik edX kullanan aktif 7 milyon öğrenci var.

Academic Earth:

Academic Earth, uzaktan eğitim programları arasında en iyisi olarak kabul edilebilir. Sebebi ise dünyanın seçkin üniversitelerinde verilen dersleri evinize getirmesi. Yani Harvard, Princeton, Stanford, Yale gibi dünyanın en zekilerinin gördüğü dersleri siz de görebilirsiniz.

Open Culture Online Course:

Open Culture Online Course, tıpkı Academic Earth’ta olduğu gibi birçok üniversiteyi ayağınıza getiriyor. Open Culture Online Course’da bulabileceğiniz bazı eğitim kursları şunlar;

– 800 ücretsiz video

– 500 ücretsiz e-kitap

– 300 dil kursu içeriği

– 1000’den fazla üniversite ders videosu

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*