EBA TV uzaktan eğitim giriş nasıl yapılır? Hangi cihazlardan EBA’ya ulaşabiliriz? Bütün bu soruları ayrıntılarıyla yanıtlıyoruz.

Pandemi süreci ile beraber uzaktan eğitim ciddi manada önemli bir hale geldi. Özellikle ülkemizde aktif olarak kullanılan EBA sistemi bu konuda büyük bir rol oynamakta. EBA, sunduğu imkânlar ve kullanım biçimi çerçevesinde son derece stabil bir hizmet sağlamakta. Peki, EBA’ya nasıl ulaşabiliriz?

EBA’ya erişebilmek için internete bağlı olan herhangi bir cihaz yeterli olacaktır. Bilgisayarınızı, tabletinizi ya da mobil cihazınızı kullanabilirsiniz. EBA TV hemen hemen her cihazda aktif olarak çalışmakta. Bilgisayardan EBA’ya giriş yapmak için eba.gov.tr adresini kullanın. Bu adresten sınıf öğretmenleriniz ya da okul müdürleriniz tarafından alacağınız giriş şifreleriyle beraber öğrenciler için özel olarak oluşturulmuş hesaplara giriş yapabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz gibi dersleri takip edebilmeniz, ders tekrarlarına katılabilmeniz ya da ders anlatım videolarına göz atabilmeniz mümkün.

EBA TV Uzaktan Eğitim Giriş

Bunun yanı sıra mobil telefonlarınız ve tabletleriniz aracılığıyla da EBA’ya erişebilmeniz mümkün. Bunun için Android veya iOS sistemli bir cihaz yeterli olacaktır. Google Play Store ya da App Store’da bulunan EBA adlı uygulamayı indirerek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yapmak için de şifre ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Bu yöntemle beraber rahatlıkla derslere göz atabilmektesiniz. Ayrıca mobil telefonlarınızda bulunan tarayıcılar aracılığıyla da eba.gov.tr üzerinden giriş yapmanız mümkün.

TRT üzerinden de EBA TV’ye göz atabilmektesiniz. TRT’nin sunduğu bu imkân için trtizle.com sitesinde bulunan uzaktan eğitim sekmesinden faydalanabilirsiniz. TRT, canlı yayın olarak verdiği bütün derslerin tekrarını bu sekmede tutmaktadır. Aynı zamanda TRT’nin yayın akışına göz atarak da EBA TV uzaktan eğitim giriş yapabilirsiniz. Böylece, dersleri saatinde takip ederek, televizyonunuzdan ders dinlemeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Uzaktan Eğitimin Faydaları Nelerdir ?

Uzaktan eğitim artık herkesin dilinde dolaşan bir kavram. X ve Y ( 2000…

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim nedir? Nasıl uzaktan eğitim hakkında bilgi sahibi olabiliriz? Hangi eğitim…

4 Yıllık Uzaktan Eğitim Bölümleri

4 yıllık uzaktan eğitim bölümleri ile fiziksel olarak üniversite diploması almanız mümkün. Gelin…

Uzaktan Eğitimde Verim Nasıl Arttırılır ?

Uzaktan eğitim, teknolojinin bize son armağanı olmakla beraber yeni neslin en büyük…