Uzaktan eğitim ve teknolojinin birleşmesi ile bizlere hayatı kolaylaştıran yüzlerce uygulama var. Tabii ki öğrenciler ve öğretmenler bu uygulamalar arasında kararsız kalıyor. Bu durumdan kurtulmak için de en iyi uygulamayı bulmak istiyor. İşte en iyi uygulamalar:

Zoom:

Genellikle büyük şirketlerin kullandığı Zoom, kullanıcılarına sınırsız konferans imkanı sunuyor. Yüzlerce öğrenci ve öğretmenin tek bir konferansta bulunmasına yardımcı oluyor. Üstelik Zoom üzerinden ders saatleri ve planlamaları da çok kolaylıkla yapılabiliyor. Geriye belirlenmiş saatte öğrencinin derse katılması kalıyor.

Google Clasroom:

Uzaktan eğitimin yanı sıra klasikleşmiş eğitimde de kullanılabilir bir uygulama olan Google Clasroom, gerçek bir sınıf ortamı oluşturuyor. Google Clasroom’un bazı özellikleri;

– Öğretmenin ödev verebilmesi

– Öğrencinin kolayca öğretmeniyle iletişim kurabilmesi

– Ödev ve içerik klasörleri

– Çok kolayca not tutabilme, kaçırılan dersleri takip edebilme vs.

Khan Academy:

Khan Akademi, “Herkes için kaliteli eğitim” sloganıyla oluşturulmuş bir uygulama. Üstelik içerisinde, hemen her yaş grubuna uygun müfredat ve ders içeriğini bulunduruyor. Üstelik tamamen ücretsiz.

Kahoot! :

Kahoot!, çevrimiçi quizler ve anketler oluşturmanızı sağlayan, oyun görünümlü bir web sitesi. Üstelik quizleriniz Kahoot! tarafından özel olarak şifreleniyor. Sadece size özel testler için tek ihtiyacınız Kahoot! ve internet.

Post-İt:

Post-it, tıpkı isminde olduğu gibi eğlenceli ve görsel yönden kuvvetli sanal post-itler( ufak yapışkan kağıt ) oluşturmanıza imkan sağlıyor. Bu uygulama sayesinde öğretmen ve öğrenciler sıradışı sunumlar hazırlayabiliyor.

Yukarıda anlattığımız harici birçok uzaktan eğitim uygulamasına web veya playstore üzerinden ulaşmanız mümkün. Öğrencilerinizin en iyi eğitimi almasını istiyorsanız, bu uygulamaları harmanlayarak hepsinin beraber kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Uzaktan Eğitim Programı Nedir ?

Uzaktan eğitim programı ile ilgili bütün bilgileri sizlere sunuyoruz. Siz de farklı kurumların…

Uzaktan Eğitimde Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Uzaktan Eğitim, içinde bulunduğumuz durumlardan dolayı eğitim kurumları tarafından oldukça kullanılmaktadır. Eğitimin…

En İyi Uzaktan Eğitim Programları Nelerdir ?

En iyi uzaktan eğitim programları nelerdir? Hangi programlarda iş bulma ya da para…

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Uzaktan eğitimin hayatımıza giriş yapması, çoğu eğitim kurumunun stratejilerini değiştirmesine ve tamamen uzaktan…