Uzaktan eğitim ders programı nasıl öğrenilir? Ders programını nereden takip edebiliriz? Dersleri nereden izlememiz gerekli?

MEB an itibariyle uzaktan eğitim sürecini televizyonlara ve internete taşımış durumda. Bu süreçte interneti bulunmayan öğrenciler genellikle televizyonlardan dersleri takip ederken, interneti bulunan öğrencilerse ders tekrarlarını takip ediyor. Aynı şekilde internet üzerinden derslere canlı olarak katılım gerçekleştirmeniz elbette ki mümkün. Öğretmenler EBA, Zoom, Teams ve benzeri programlar aracılığıyla derslerini vermekteler. Eğer uzaktan eğitim programı hakkında bilgi almak istiyorsanız başvurmanız gereken üç kanal vardır. Bu kanallar okulunuzun öğretmenleri, EBA ve TRT olarak sıralanmakta. Her bir ders kanalının kendisine ait programları bulunmakta. Fakat öncelikle öğretmenlerin derslerine katılarak onları takip etmek daha önemlidir.

Uzaktan Eğitim Ders Programı

Ders programlarını öğretmenleriniz aracılığıyla öğrenmeniz mümkün. Bunun için öğretmenlerinizi arayabilmekte ya da telefonla onlara ulaşabilmektesiniz. Aynı zamanda okulunuzu ziyaret ederek müdür ve müdür yardımcılarından da ders programı alabilirsiniz. İkinci yöntemin genellikle en sağlıklı yol olduğunu belirtelim. Bütün bunların yanı sıra, üst paragrafta anlattığımız üzere, TRT ve EBA’dan da dersleri dinlemeniz mümkün.

EBA ders programı için eba.gov.tr adresine girerek ders programı sekmesine göz atın. İlgili programda hangi saate hangi derslerin verileceği canlı olarak yazmaktadır. Aynı zamanda EBA sistemine okullarınızın sağladığı kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak da ders programlarına göz atabilirsiniz. Aynı zamanda bu derslerin tekrarını da bu yöntemle izlemeniz mümkün.

TRT derslerine bakmak da en sağlıklı alternatiflerden bir tanesi. Eğer internete bağlanma imkânınız bulunmuyorsa TRT kanallarından takip gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için trtizle.com aracılığıyla TRT’nin EBA canlı yayın akışına göz atabilirsiniz. Akışta hangi dersin hangi günde ve saat kaçta yayınlanacağı açık bir şekilde paylaşılmakta. Ders saatinde TRT kanallarına göz atarak dersleri izleyebilmeniz ve uzaktan eğitim ders programı takibi gerçekleştirmeniz mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Uzaktan Eğitim Programı Nedir?

Uzaktan eğitim programı, günümüz şartlarından dolayı oldukça bilinen ve çoğu eğitim kurumları tarafından…

Uzaktan Eğitimin Dezavantajları Nelerdir ?

Uzaktan eğitimin birçok açıdan faydalı olduğu aşikar olmakla beraber bazı dezavantajları da tabii…

Uzaktan Eğitim Programı Nedir ?

Uzaktan eğitim programı ile ilgili bütün bilgileri sizlere sunuyoruz. Siz de farklı kurumların…

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Nasıl Yapılır ?

Uzaktan eğitim yüksek lisans nasıl yapılır? Uzaktan eğitim aracılığıyla lisans sonrası öğrenimi devam…