Uzaktan eğitim artık herkesin dilinde dolaşan bir kavram. X ve Y ( 2000 öncesi ) kuşağının şüpheleri ile birlikte bazı kesimler istese de istemese de bir şekilde hayatımıza giriş yaptı. Bu durumda uzaktan eğitim alan öğrencilerin kafasında da birçok soru mevcut. Bu sorulardan en önemlileri ise “Uzaktan eğitim faydalı mı?” ve “Bu faydalar Neler?” sorularıdır.

Uzaktan Eğitimin Faydaları Nelerdir?

– Uzaktan eğitim, tamamen öğrenciyi merkeze koyar.

– Uzaktan eğitim, öğrencilere fırsat eşitliği sağlar. Köyde ikamet eden bir öğrenci ile büyükşehirlerin lüks bölgelerinde oturan bir çocuk aynı anda aynı dersi görür.

– Uzaktan eğitim, fiziki engeli ya da herhangi bir hastalığı olan öğrencilere eğitim fırsatı yaratır. Yürüme engeli olan bir öğrenci, tamamen sağlıklı bir öğrenci ile aynı eğitimi alabilir.

– Uzaktan eğitim, yer-zaman problemlerinden doğan eğitim engellerini ortadan kaldırır ve her öğrencinin bu eğitimden faydalanmasını sağlar.

– Uzaktan eğitim, örgün eğitimden yararlanamamış öğrenciler için ikinci bir fırsat yaratır. Örgün eğitimde disiplin suçlarından dolayı okuldan uzaklaştırılmış bir öğrenci veya sosyal sorunları olan, düzgün iletişim kurmakta zorlanan öğrenciye en iyi alternatiftir.

– Uzaktan eğitim, çalışmak zorunda kalan öğrencilerin diğer öğrenciler ile eşit koşullarda mücadele etmesine olanak sağlar.

– Uzaktan eğitim, 7/24 aktif bir sistemdir. Önemli bir işinden dolayı dersini kaçıran öğrenci istediği zaman bu dersin telafisini izleyebilir.

– Uzaktan eğitim, bilgiye ulaşma sürecini hızlandırır. Klasikleşmiş eğitimde bilgi için evinden 1-2 saat mesafedeki okula giden öğrencilerin aksine, uzaktan eğitimde bilgi bir tık kadar yakındadır. Öğrenciler birkaç dakika içersinde bilgi alacakları siteme giriş yapabilirler.

– Uzaktan eğitim, klasik eğitimin yarattığı ek masrafların yükünden velileri kurtarır. Okulda öğrencilere çıkan masraflar, sene başında alınan malzeme ücretleri ( kağıt, baskı, hademe ücretleri vs. ) gibi birçok masraftan öğrenciyi kurtarır. Yerine ve eğitimine göre 500₺ civarında tasarruf yapmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Ücretsiz Uzaktan Eğitim Programları Nelerdir?

Ücretsiz uzaktan eğitim programları aracılığıyla farklı konularda ustalaşmanız mümkün. Üstelik bu eğitimleri sertifikaları…

Ücretsiz Uzaktan Eğitim Programları

Uzaktan eğitim ve teknolojinin birleşmesi ile bizlere hayatı kolaylaştıran yüzlerce uygulama var. Tabii…

EBA Uzaktan Eğitim Ders Programı Nedir ?

EBA uzaktan eğitim ders programı nasıl öğrenilir? Uzaktan eğitim ders programı nerede yazmaktadır?…

Uzaktan Eğitim Ders Programı Nasıl Öğrenilir ?

Uzaktan eğitim ders programı nasıl öğrenilir? Ders programını nereden takip edebiliriz? Dersleri nereden…